Wybierz język:   Angielskie Greckie Polskie Chinese

Wiadomości -  - nieruchomosci-grecja.pl
Wiadomości -  - nieruchomosci-grecja.pl

Dochodowe inwestycje w nieruchomościach

Dochodowe inwestycje w nieruchomościach

Ceny nieruchomości w Grecji w latach 1996-2005

Wydawany: 05/02/08


Ceny  nieruchomoci w Grecji  w latach 1996-2005

Ceny nieruchomoci w Grecji w latach  1995-2005 pdwoiły się. W ostanim dziesięcioleciu    ceny w  skali krajowej  wzrost był  134% . Natomiast w latach 1999- 2002  nastapił największy wzrost cen ze wzgledu na  wzrost  giełdy , spadet oprocentowania w bankach oraz  przejęcie   organizacji Olympiady  w Grecji  w roku 2004 .

W rejonie  stolicy Grecji  Aten  ceny  mieszkan oraz domów  wzrosły w granicach 164%  z najwiekszym wzrostem w latach 1999-2004. 

Grecja zajeła  18-miejsce  wsród 32-państw pod  względem   wzrostu  cen w nieruchomościach.Pod koniec roku 2005 znalazja się na 11-miejscu pod względem kupna  mieszkań. W ostanim kwartale  2005 Grecja uklasifikowała się na   6-miejscu  w  świecie kiedy to  nastąpiła hossa na zkup  głównie mieszkań  /poniewaz był to ostani rok  gdzie  przy kupnie  nowego mieszkania nie był doliczny VAT -19% ,który został wprowadzony 2006 –roku/ oraz  rząd ogłośił wprowadzenie   wzrost podtków od czynności  cywilnoprawnej  przy kunie nieruchomości od nowego roku 2006.                                                                                               Nagły wzrost  budownictwa  ze wzgledu na  duży  popyt  nie  zostal wchłoniety przez  rynek i  powoli przez nastepne lata zostanie wchłonięty.                                                                                    W ostaniej dzieśięcioleciu  Grecja nie znalazła się na wysokiej pozycji w sprzedaży domów wczasowych . Przewiduje sie nagły wzrost sprzedazy takich nieruchomoiści  ponieważ  zostały w ostanich latach  robudowana  siec drogowa  /autostrady/ porty lotnicze ,porty morskie .  W rejonach turystycznych  powstaje coraz więcej osrodków  wczasowych pod indywidualnych  klientów/apartamenty,szeregowce ,domy wczasowe i  wille.Wszystkie te osrodki wczasowe są położone na wybrzeżach  morza /Egejskiego,Śródziemnomorskiego,Ionskiego/ które  mają najczyściejsze  plaże i wody w Europie.

 

Wydawany: 30/10/07

Nasze  zrzeszenie HELLENIC-ESTATES rozszerzyło swoją działalność od września 2007 na terenie południowej Grecji,a od pazdziernika 2007 w środkowej Grecji. Nowe Agencje  działające teraz : są w Atenach i w Larisa . W związku z powyższym mamy możliwość zaoferowac państwu nowe oferty w)w rejonach.

Real Estate Trade Show in Poland

Wydawany: 27/04/07


Nazsa Agencja  wzieła udzaiał w Międzynarodowych Targach Nieruchomości we Wroclawia w dniach 20-22.04.2007 Kontakty jakie nawiązała nasza Agencja na Targach z Agencjami z różnych krajów napwewno  przyniosą pozytywne rezultaty w współpracy jakie nlanujemy nawiązacw najbliższym okresie..W tym roku mieliśmy więcej konkretnych klientów ,którzy byli zainteresowani naszymi ofertami w Grecji.


Północna Europa zainteresowana domami w Grecij

Wydawany: 11/04/07

 W Grecij w ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie domami wczasowymi na wszystkich wybrzeżach. Do dnia dzisiejszego nie zostały wykorzystane pozytywne warunki jakie są w Grecij( klimat, naturalne środowisko, kultura,historia,, 15.026 km. wybrzeża przy morzu Egejskim, Jońskim i Śródziemnomorskim oraz 3.000 wysp-167 wysp zamieszkałych). Najwiekszy popyt jest ze strony mieszkanców Europy północnej którzy są zainteresowani domami wczasowymi przy wybrzeżach morskich o powierzchni 80m.kw. do 130 m.kw., w cenach i na zasadach rynkach konkurencyjnych(Hispania,Turcja,Włochy). Jeżeli nasz kraj weżmie przykład z hispanskiego rynku nieruchomości dla obcokrajowców jest szansa aby uzyskać dochód 5 milliardów euro. Przewiduje się że w nadchodzących latach będzie chciało się ośiedlić w Europie południowej około 3 millionów ludności.

Umowa z dwoma firmami developerskimi z Grecij

Wydawany: 11/04/07

Nasza agencja w ubiegłym tygodniu 4.03.2007 podpisała umpwę z dwoma firmami developerskimi o współpracę. Firmy developerkie prowadzą działalność w rejonie Chalkidiki(Kasandra,Athos) oraz w Grecij środkowej Pilio-Magnisia.  Są w trakcie budowy ośrodków wypoczynkowych dla indywidualnych klientów w rejonie Chalkidiki(Kasandra-Athos) oraz Pilio-Magnisia. Oferty znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Strona:  < 1 2 3 4 5 > 

Kontakt:

Thessalonikach ul.Monastiriou 17

56456

Tel. +30 6946094084

email: tselislefteris [@] gmail.com